o mně

- objevitel  i vypravěč příběhů -

Většinou se v kariéře stoupá v průběhu života jen vzhůru a budují se jistoty i pozitiva. U mě je toho dost naruby. Daňová poradkyně. Autorka a vydavatelka kuchařek. Spisovatelka. Servírka. Kuchařka. Novinářka a fotografka. Vyzkoušela jsem si všechny tyto profese přesně v tomto pořadí, neboť se ve mně snoubí třaskavá kombinace zvídavosti i nezávislosti.

Coby daňové poradkyni mi trvalo pár let, než jsem si pustila do života punk. Vznikla tak 14dílná série Zapálených kuchařek oceněných prestižní mezinárodní cenou. Po vydatných zážitcích jsem napsala i dva romány a cestopis. Svou marmeládovou manufakturu jsem nakonec zabalila a vyrazila do Norska, kde jsem se naučila, aby mi z talířů nošených na place nic neukapávalo.

Ve spanilé dobrodružné jízdě jsem pokračovala i v Londýně, kde jsem se snažila prodrat z placu do kuchyní. Abych se naučila vést vlastní bistro. Ze zážitků vznikla dost hustá knížka Londýn prostě žeru. Nasnadě byla další změna a já svými reportážemi, rozhovory a fotkami začala pravidelně obšťastňovat Hospodářské noviny, Lidové noviny, Marianne, Moji psychologii či National Geographic Traveler.

Návratem do rodného Brna po dvaceti letech jsem překvapila mnohé, hlavně však sebe samu. Mohly tak vzniknout parádní fotoreportáže o brněnské gastro scéně i farmářích na jižní Moravě. Před vydáním je má nová knížka Vzácný kvítka - herbář rozhovorů. Potkat mě můžete většinou s okem přilepeným k zrcadlovce, otázkou či drobkem na rtu a ušima nastraženýma pro příběhy. 

Vymyslíme něco spolu?

Napíšu 

Začalo to kuchařkami, přidaly se články, romány, cestopis a nakonec i rozhovory. Občas je to spolupráce na netradičních firemních magazínech nebo copywriting. 

Nafotím 

Miluju dívat se na svět přes zrcadlovku a často zapomenu, kam si při tom klekám či lehám. Jak je z mé tvorby vidět, ulítávám na detailech. Přáli byste si ode mě zachytit atmosféru? 

Odvyprávím 

Hledáte netradiční hosty na vaši akci? S chutí odvyprávím svůj příběh. Ať je to restart kariéry, překonávání komfortních hranic či odhodlání se ke změnám životním i pracovním. 

foto Lucie Robinson

  Foto Lucie Robinson

Zpovídali mě