provádím

- ledacos, ale i vás po Brně -

Nebaví vás klasické prohlídky městem?
Chcete poznat Brno jinak?
Bez stádnosti, obšírné historie, s mou lokální péčí?

Vyjďeme si spolu!

Do rodného Brna jsem se vrátila po 20leté pauze. Neplánovala jsem to, prostě se to stalo. Kdykoli to šlo, podnikala jsem v něm průzkumnické výpady. Rozhlížela jsem se do dálek z kopců a rozhleden, i tajila dech s baterkou v podzemí. Prochodila lesy i rozmanitá zákoutí a se zvídavostí nakoukla všude tam, kde jsem to neznala nebo kde se to změnilo. Snoubí se ve mě londýnský nadhled i brněnský smysl pro humor. Ráda i vám z Brna udělám nezapomenutelný zážitek. 

Ode mě

Chtěli byste město ukázat z pohledu místňáka? Bavilo by vás vyrazit do méně profláklých končin? Chcete pohodu nebo adrenalin? A kolik času na to máte? Na to všechno se budu ptát, aby vám to sedlo.

Pro vás

Láká vás strčit nos do labužnických podniků? Zajímá vás funkcionalismus, moderna či chcete vyslídit co nejvíc básniček na zdech od streetartového uličníka TIMA? Nebo byste ráčili něco z Bronxu, industriál či pivní tour?

Na míru

Ať máte jen tři hodiny nebo dva dny, přizpůsobím vše na míru, bez nutnosti hledat kudy kam. Ráda vám ukážu své město, které nejde popsat, ale musí se zažít. Česky (s moravskými koncovkami) i anglicky. 

Jde to na přání i s nafocením momentek na památku? 

Jasně, že jde!

Za kolik? Cena záleží na délce a velikosti party.  Tříhodinová procházka může vyjít na 3.000 Kč. Jste-li solo objevitel, ozvěte se mi, abych vás mohla propojit s dalšími solo nadšenci a bylo to dostupné i pro vás.

Co od toho čekat? Lze to pojmout jako večerní procházku pro rodinnou oslavu, celodenní sesion pro partu architektů i zpestření rande pro dva. K mým uším dolehlo i pochvalné mručení od samotných Brňáků, kteří se mnou vyrazili. Nikdy není pozdě na to, začít poznávat své město.

Dárek? Přemýšlíte o prohlídce jako netradičním dárku? Ráda vám k tomu vyfiknu dárkový certifikát. I nestandardní přání se budu snažit splnit, jen je dobré mi o nich říct předem.

Co uvidíte? Můžeme se ponořit do dávných dob na Zelňáku, abychom se vynořili v době soudobé. Projdeme uličkami Starého Brna, kde to všechno vlastně začalo v dobách, kdy ještě neexistoval Špilas. Naťukneme slávu města coby textilní metropole, zjistíme, že tam kde voda tekla už neteče a proč se vlastně stavěli městské lázně. Vyšlápneme do pitoreskní čtvrti postavené na dně vytěženého lomu, kde se protáhneme úzkými uličkami mezi starým i opraveným. Když povylezeme ještě o kousek výš, budeme odměněni výhledem na Brno. Po cestě se pokusíme vyslídit vzkazy TIMA ve veřejném prostoru, abychom to zapíchli na pivu/vínu/limonádě/restauraci dle vašeho přání. Ale taky to může být všechno jinak. Když budete chtít. Může to být s celofasádními malbami ve čtvrti zvané Bronx, industrialu v patách, můžeme se pokochat hrázděnou budovou loděnic i unikátním souborem funkcionalistických domků, které jsou často mimo pozornost.