provádím

- ledacos, ale i vás po Brně -

Nebaví vás klasické prohlídky městem?
Chcete poznat Brno jinak?
Bez stádnosti, obšírné historie, zato s lokální péčí a ochutnávkami?

Pojďte na jedlou procházku!

Do rodného Brna jsem se vrátila po 20leté pauze. Neplánovala jsem to, prostě se to stalo. Kdykoli to šlo, podnikala jsem v něm průzkumnické výpady. Rozhlížela jsem se do dálek z kopců a rozhleden, i tajila dech s baterkou v podzemí. Prochodila lesy i rozmanitá zákoutí a se zvídavostí nakoukla všude tam, kde jsem to neznala nebo kde se to změnilo. I samotní Brňáci se začali zajímat o mé tipy a díky mnoha článkům pro noviny, co jsem napsala, se na mě přilepila nálepka hlasité městské ambasadorky. Ráda udělám i vám z Brna nezapomenutelný zážitek. 

Ode mě

Chtěli byste město ukázat z pohledu místňáka? Bavilo by vás vyrazit do méně profláklých končin? Chcete pohodu nebo adrenalin? A kolik času na to máte? Na to všechno se budu ptát, aby vám to sedlo.

Pro vás

Láká vás strčit nos do labužnických podniků? Zajímá vás funkcionalismus, moderna či chcete vyslídit co nejvíc básniček na zdech od streetartového uličníka TIMA? Nebo byste ráčili něco z Bronxu, industriál či pivní tour?

Na míru

Ať máte jen tři hodiny nebo dva dny, přizpůsobím vše na míru, bez nutnosti hledat kudy kam. Ráda vám ukážu své město, které nejde popsat, ale musí se zažít. Česky i anglicky. Ve všední den i   o víkendu. 

Psala jsem odvážné kuchařky, pak strkala nos do bister, barů i pekáren v rámci reportáží do novin. Teď vás po těch nejlepších podnicích provedu.

zapáleně, jak je mým zvykem

Co čekat? Lze to pojmout jako rodinnou oslavu, babský/chlapský víkend, celodenní session pro firemní partu i zpestření rande pro dva. Čím dál víc se mi hlásí samotní Brňáci :o Drandit můžeme v centru nebo mimo něj, hltat u toho funkcionalismus, industriál nebo interiérový design. Můžeme to spojit s jednohubkami v podnicích, které byste měli ochutnat nebo se zanořit do výroby gurmánské lokální speciality. Punkový duch i svižné tempo nebudou úplně ladit s  tradicionalisty či staršími osobami.

Termín? Procházky vám vyšívám na míru, proto se na termínu domluvíme podle vašich možností. Níže uvedená data jsou jen pro jednotlivce.

Za kolik? Cena záleží na délce, tipu trasy i velikosti party.  Tříhodinová procházka může vyjít pro dva od 3.000 Kč (s ochutnávkami od 4.000 Kč). Vždy vám cenu předem potvrdím, poté co mi nastíníte váš záměr. Jste-li solo objevitel, ozvěte se mi, abych vás mohla propojit s dalšími solo nadšenci a bylo to dostupné i pro vás.

Jako dárek? Přemýšlíte o prohlídce jako netradičním dárku? Ráda vám k tomu vyfiknu elektronický dárkový certifikát. I nestandardní přání se budu snažit splnit, jen je dobré mi o nich říct předem.

možnosti procházek

 ráda plním přání, takže to může být taky všechno úplně jinak

Ze Zelňáku do Kamenky
Začneme v centru na Zelném trhu, abychom prokličkovali Starým Brnem. Dozvíte se o zapomenutém géniovi, kam se vypařila voda (ne, globálním oteplováním to nebylo), vyslídíme brněnskou sochu svobody a nahlédneme do zbytků brněnské textilní velmoci. Zjistíme, který podnik má nudle i na stěnách i jak vypadá cukrářský cirkus. Vystopujeme Timovy nasprejované básničky a zjistíme, jakou atmosféru má dělnická kolonie postavená na tajňačku v kamenolomu i odkud je můj oblíbený výhled na Brno. Tuto procházku ocení ti, co Brno znají z rychlíku i samotní Brňáci. (procházka je bez ochutnávek, v létě však můžeme zakomponovat 2-3 netradiční pivní štace)
Délka trvání: ca 3 hodiny
Vzdálenost: 6-7 km 

Funkcionalismus na vidličce 
Brno je plné parádní architektury, leč ani gurmánskými podniky město nešetří. Při této procházce nahlédneme v širším centru do obojího. Vystoupáme po točitém schodišti s unikátním světlíkem a zamáváme věžím katedrály z netradičního místa. Usadíme se v unikátních betonových křeslech a dozvíte se, za čím v Brně stojí žárovka. Prohlédneme si pár celofasádních maleb ve čtvrti přezdívané Bronx, abychom se vrátili do centra k ještě jednomu unikátnímu schodišti i domu. Nahlížet přitom po cestě budeme do nejrůznějších kaváren a bister, které patří k tomu nej v Brně a doporučím vám, co kde ochutnat. (procházka může být na přání i ochutnávková nebo můžeme vynechat jídlo a jít čistě po architektuře)
Délka trvání: ca 3 hodiny
Vzdálenost: 4 km 

Kulinární hitparáda
Při této procházce vás čeká minimálně 5 ochutnávek pevného či kapalného skupenství. Samozřejmě jen produktů, které vznikají v Brně se svéhlavostí, láskou a péčí. Že Japonsko není jen o sushi. Jak chutná nadýchaná krupičná kaše ze šlehačkové lahve. Kam na ty nej smažené rýžové knedlíčky plněné domácím kimchi? A jak vypadá hodně jiná zmrzka nebo sexy pivovar? Ani o překvápka nebude nouze. Ochutnávky ve svižném rytmu budeme prokládat procházkou mezi podniky a dozvíte se i zajímavosti o Brně. (Výběr míst je orientační a řídí se otevírací dobou i počasím ve vámi zvoleném dni. Alergie prosím hlaste předem!)
Délka trvání: ca 3 hodiny
Vzdálenost: do 2 km 
Cena u individuálních termínů: za 2 osoby 4.000 Kč, 3-4 osoby 6.000 Kč, 5-6 osob 7.000 Kč (jasan, že ceny jsou včetně ochutnávek)
Termín pro jednotlivce v menší grupě: 4.5.2023 nebo 1.6.2023  v 17 hod., cena za osobu 1.800 Kč  

Ochutnávka designu
Při procházce zmáknem tucet podniků v centru, které mají hodně neobvyklý interiér. Někde si něčeho zobneme, někdo si něco prohlédneme, někde k něčemu přičichneme. Někde je interiér postavený na plechovkách, jinde rozřezali knihy, nafoukli ňadra nebo kouzlili s písmenky či zelení.  Mrkneme nejen do bister, ale i knihkupectví, pivovaru, hůlkárny, dvorku, voňavkárny nebo sexshopu. Všechny jsou jiné a krásné. Ochutnáte něco z toho, čím se město pyšní, dozvíte se zákulisní příběhy a nepřestanete kroutit hlavou.  (výběr podniků se může lišit podle jejich otvírací doby) 
Délka trvání: ca 3 hodiny
Vzdálenost: do 2 km

Made in Brno
Dovedete si představit jak chutná naslano plněný kváskový loupák nebo grissini s kachním sádlem? Jak se udí na Islandu ryby, když tam nemají dřevo a co se z toho dá aplikovat na českého pstruha? A polaskali jste někdy měděnou destilační kolonu či ochutnali gin, kde se macerují trnky nebo lesní ovoce? Společně nahlédneme do tří vyhlášených podniků, kde vzniká něco lokálního a unikátního. Všude se něco dozvíme, všude něco ochutnáme. 
Délka trvání: ca 3-4 hodiny
Bacha, tato túra je možná jen ve všedních dnech, nejlépe dopoledne.