Lenka Požárová

spisovatelka, fotografka, novinářka 
i punková průvodkyně Brnem

Vyslechnu i vystihnu. S citem a lehkostí odvyprávím váš příběh.
Osobní i firemní. Textem či fotkou. Nepřehlédnutelně. 

Co mám na svědomí? 

zapálená kuchařka

Kuchařky jsem si v roce 2005 začala vydávat sama poté, co mě vydavatelství tlačilo ke kompromisům v kvalitě a tvrdilo, že to tak stačí. Vznikla vybočující pestrobarevná 14dílná série.

dýňové mlslo

Pět sezón vám vzbuzovalo závislost na farmářských trzích v Praze. Mé Fenomenální dýňové mlslo s vanilkou nebo se slaným karamelem. Na podzim se u mě dá objednat.

ambasadorka Brna

Za to, že jsem se stala nepřehlédnutelnou ambasadorkou města, může mé stěhování, zvídavost a psaní pro noviny. Po Brně provádím unikátním způsobem a chodí i samotní Brňáci.

Jste srdcaři? Najměte si mě pro výstižný text webovek, rozhovor, reportáž, vývoj nevšedních receptur, svěží firemní časák nebo knížku.
Pro nafocení interiéru, produktů a portrétovek.

Hořím pro Brno

Nuda v Brně? Tss, už dávno ne! 
Město si protřelo ospalky a rozkvetlo. Ať je to architektura
nebo gastro scéna včetně vyhlášených barů. Fenomén vedle fenoménu. 
Brno má šmrnc i koule. Nejde popsat, musí se zažít. A hlavně ochutnat!

Londýn prostě žeru

Do Londýna jsem vyrazila sbírat zkušenosti na plac i do kuchyní těch nej restaurací. Žasla jsem, ochutnávala i odmlouvala, abych nakonec přestala vařit a stala se novinářkou a fotoreportérkou. 

Napsala jsem požitkářského průvodce Londýnem s nevšedními tipy i úsměvnými zážitky, sem tam proloženého recepty. Výsledkem je nevšední klenot do knihovny, kterým nebudete chtít přestat listovat. 

Minimalistická obálka ukrývá hustých 320 stran s více než 400 fotografiemi a vytuněnou grafikou. Dala jsem si záležet na prvotřídním papíru, aby na něm vynikly fotky. Objevit v knížce můžete i několik ukrytých překvapení.

Vzácný kvítka-herbář rozhovorů

Nová knížka, má první dokumentární, je v přípravách. Je plná rozhovorů, které jsem původně sbírala pro noviny a do knížky je přepracovala, abych jim vrátila šťávu. 

Kdo mou tvorbu zná, ví, že nedokážu knížku odbýt. Dala jsem si sakra záležet na obsahu i grafickém zpracování. I knihařsky to bude dost odvaz. 

Kdy vyjde zatím netuším. Doporučuju sledovat novinky na mých sociálních sítích, kde se dělím nejen o zážitky ze zapeklitého vydavatelského procesu.