Rebelbean Pole

Otevřená je pár měsíců a od začátku je oblíbeným místem spousty Brňáků. Trůní hned naproti vchodu do funkcionalistické Dětské nemocnice, jen 3 minuty chůze od funkcionalistického klenotu jménem Vila Tugendhat. Kavárnu Rebelbean Pole najdete v bývalém výzkumém ústavu postaveném – a jak už to tak v Brně často bývá - v duchu funkcionalismu. Kavárna tu bývala i před Rebelbeany, ale ti si prostory upravily (světlo z propletených levitujících kruhů je nepřehlédnutelné), trochu víc do toho šlápli a prostoru vdechli život.

V nabídce nechybí domácí termix s loupáčkem nebo krupičná kaše, protože nezapomněli špunty z nemocnice od naproti. Je to i fajn reprezentativní prostředí pro pracovní schůzky a často tu potkáte někoho s noťasem. Díky propojení tří pater vzdušným schodištěm je tu nebývalý prostor. Na práci i snění.

To tady si koupíte tvorbu spřízněných brněnskýchpodniků jako zrmzka od Ještě jednu, čokoládu ajala chocolate nebo marmošky a octy od Vandy Trantinové. Propojuje se tu klasika s rebelským černým vlnitým plechem a samozřejmě kávou.