o mně

Většinou se v kariéře stoupá a budují se jistoty i pozitiva. U mě je toho dost naruby. Daňová poradkyně. Autorka a vydavatelka kuchařek. Spisovatelka. Servírka. Kuchařka. Novinářka a fotografka. Průvodkyně. Vyzkoušela jsem si všechny tyto profese přesně v tomto pořadí, neboť se ve mně snoubí třaskavá kombinace nezávislosti i hledání.

Coby daňové poradkyni mi trvalo pár let, než jsem si pustila do života vítr. Vznikla tak série Zapálených kuchařek oceněných prestižní mezinárodní cenou. Po vydatných životních zážitcích jsem napsala i dva romány a cestopis. Pět sezón jsem budovala zákazníkům na farmářských trzích závislost na produktu Fenomenální dýňové mlslo, až jsem svou manufakturu zabalila a vyrazila do Norska.

Ve spanilé dobrodružné jízdě jsem pokračovala i v Londýně, kde jsem se snažila prodrat z placu do kuchyní. Abych se naučila vést vlastní bistro. Ze zážitků vznikla  knížka Londýn prostě žeru. Nasnadě byla další změna a já svými reportážemi, rozhovory a fotkami začala pravidelně obšťastňovat Hospodářské noviny, Lidové noviny, Marianne, Moji psychologii či National Geographic Traveler.

Návratem do rodného Brna po dvaceti letech jsem překvapila mnohé, hlavně však sebe samu. Mohly tak vzniknout fotoreportáže o gastro scéně i farmářích na jižní Moravě. Střih. Hořím pro Brno a provádím po něm. Po svém kombinuju autentickou esenci města, architekturu i ochutnávky. Potkat mě můžete většinou s okem přilepeným k zrcadlovce, otázkou či drobkem na rtu a ušima nastraženýma pro příběhy. 

Vymyslíme něco spolu?

Napíšu 

Začalo to kuchařkami, přidaly se firemní články, romány, cestopis a nakonec i rozhovory a reportáže pro noviny. Nechybí mi empatie, cit pro detail ani autenticita. 

Nafotím 

Miluju dívat se na svět přes zrcadlovku a jak je z mé tvorby vidět, ulítávám na detailech. Přáli byste si ode mě citlivě zachytit atmosféru, recept, produkt, portrét nebo večírek?

Odvyprávím 

Hledáte hosty na vaši akci? S chutí odvyprávím svůj příběh. Ať je to opakovaný restart kariéry, překonávání komfortních hranic, osvěta v přiznání šedých vlasů či objevy v Brně. 

Mé služby využily značky Philips, Whirlpool, Chiquita, Heinz či Danone. 

foto Lucie Robinson

  Foto Lucie Robinson

Zpovídali mě